Powracająca anemia i przyjmowanie kwasu foliowego, witaminy B oraz żelaza

Witam serdecznie, od kilku miesięcy zmagam sie z powracającą anemią, lekarz zalecił przyjmowanie kwasu foliowego witaminy B oraz żelaza. Po trzech miesiącach kuracji zrobiłam morfologię i to jej wyniki Leukocyty 6.06 Erytocyty 4.63 Hemoglobina 12.9 Hematoklyt % 38.3 MCV 82.7 MCH 27.9 MCHC 33.7 Płytki 356 RDW-SD 51.8 RDW - CV 17 Podstawowe widać są prawidłowe, ale te RDW podwyższone, jaka może być przyczyna i jakie leki zastosować? Z góry dIekuje za pomoc.

Witam. RDW jest wskaźnikiem tzw. anizocytozy czyli zróżnicowania czerwonych krwinek. Podnosi się, gdy we krwi pojawiają się młode formy czerwonych krwinek - jest to zjawisko typowe dla anemii świadczące o jej prawidłowym leczeniu. Nie ma powodów do niepokoju.