Powrót do aktywności fizycznej po zatorze płuc

Witam niedawno przeszedłem zator płuc byłem reanimowany dwa razy zatrzymanie akcji serca. Końcowe badania EKG i ECHO wyszło dobrze. Także komputerowa tomografia płuc. Lekarz zalecił stopniowy powrót do aktywności fizycznej. Po jakim czasie będę mógł wykonywać cięższe ćwiczenia fizyczne bieganie, piłka nożna, jazda rowerem?

Aleksander Ropielewski

Odpowiedź na to pytanie zalezy od przyczyny zatorowości, ktora u Pana wystąpiła. Bardzo intensywny wysiłek jest przeciwwskazany w okresie do 6 miesięcy od epizodu zatorowości płucnej.