Powrót do pracy przy worku stomijnym

Moja znajoma ma worek stomijny chce wrócic do pracy w kuchni przedszkolnej a jest 2 mce po operacji. Czy moze powrocic bo dobrze sie czuje jak twierdzi?

Sądzę, że tu nie sampoczucie koleżanki będzie decydujące, ale orzeczenie o zdolności do wykonywania zawodu. Nie spotkałam się jeszcze z możliwością wydania pozytywnej decyzji do pracy na kuchni dla osoby z workiem stomijnym. Niestety występuje tu zbyt duże ryzyko sanitarne - szczególnie w przedszkolu lekarz i Sanepid mogą nie wyrazić takiej zgody.

Z punktu widzenia chirurga czy wpływu na zdrowie pacjentki nie ma żadnych przeciwskazań do pracy w kuchni. Odrębną sprawą są zasady orzekania o zdolności do pracy w kuchni, w tej sprawie musi zdecydować uprawniony lekarz medycyny pracy.