Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaświadczenie wykazujące przeciwwskazania do nocnych zmian pracy

Witam ponownie , Jak już wcześniej pisałem ubiegam się o zaświadczenie wykazujące przeciwskazania do nocnych zmian. Byłem u lekarza zakładowego (to nie jest lekarz medycyny pracy) zajmujący się zaburzeniami snu czyli Psychiatra i powiedział mi że może mi wypisać takie zaświadczenie jeżeli będę miał umiarkowany stopień niepełnosprawnośći Pytanie jest takie czy ja muszę mieć grupę żeby otrzymać takie zaświadczenie?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Witam! Zarówno o niepełnosprawności jak i jej stopniu orzekają powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności. Właśnie do takiego zespołu powinien Pan zwrócić się w celu wydania odpowiedniego zaświadczenia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Ewa SkowroĹska-Mikulska
Lek. Ewa SkowroĹska-Mikulska Lekarz medycyny pracy

badania profilaktyczne Rozporządzenie MZiOS z dnia 30 maja 1996r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy Dz.U. 1996 Nr 69, poz 332 ze zm.
Na podstawie tego rozporządzenia lekarz medycyny pracy bada pacjenta i orzeka o jego zdolności do wykonywania danej pracy.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy