Czy mogę starać się o rentę przy tej chorobie kręgosłupa?

Mam 24 lata przepukline w kręgosłupie silne bule kręgosłupa szyjnego zwyrodnienie i lekka skrzywizna. Od 2 lat chodzę na masaże. Moje pytanie jest czy mogę starać się o grupe inwalidzka albo orzeczenie o niepełnosprawności? Jestem chwilowo osobą bezrobotną i w urzędzie pracy właśnie zadaly mi pytanie czemu się nie staram. Dlatego jest moje takie pytanie z góry dziękuję za informacje.

Rozpocząć starania może Pani zawsze. Generalnie aby uzyskać stopień niepełnosprawności, trzeba złożyć dokumenty w powiatowym zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności, które działają przy starostwach. Najlepiej skontaktować się z urzędem powiatowym, dopytać o zespół do spraw orzekania niepełnosprawności i tam otrzyma Pani wszelkie informacje, jakie działania należy podjąć.

Pozdrawiam.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl