Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciśnienie w gałce ocznej a starania o rentę

mam jedno oko w drugim ciśnienie 21-24 czy moge się starać o ręte mam 57lat i 40lat pracy
MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego a jaskra

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co sprawia, że ciśnienie rośnie? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Szanowny Panie,

powinien się Pan z tym pytaniem oraz dokumentacją zwrócić najpierw do swojego lokalnego Powiatowego Urzędu do Spraw Orzekania Niepełnosprawności oraz do odnośnego urzędu ZUS (numer telefonu ogólnopolskiej informacji - telefony komórkowe: 801 400 987 i telefony stacjonarne: 22 560 16 00). Będzie Pan również musiał zgromadzić dokumentację medyczną (w tym nie starsze niż miesięczne orzeczenie od lekarza o stanie Pańskiego zdrowia i dokumenty dotyczące choroby), a także informacje nt historii Pańskiego zatrudnienia.

Wszystko to jednak dotyczy jednooczności. Nieco podwyższone ciśnienie w drugim oku nie musi świadczyć o chorobie i samo w sobie nie może stanowić podstawy do ubiegania się o rentę, jednak takie wskaźniki wymagają badań uzupełniających, które definitywnie stwierdzą, czy w oku dzieje się coś niepokojącego.

0

Witam.
Samo podwyższone ciśnienie w gałce ocznej nie skutkuje nagłym pogorszeniem się ostrości wzroku. Dlatego tez propnuję prezyzyjnie wyjaśnić powód wzrostu ciśnienia w gałce u lekarza okulisty.
Pozdrawiam

Specjalista chorób oczu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy