Ciśnienie w gałce ocznej a starania o rentę

mam jedno oko w drugim ciśnienie 21-24 czy moge się starać o ręte mam 57lat i 40lat pracy

Szanowny Panie,

powinien się Pan z tym pytaniem oraz dokumentacją zwrócić najpierw do swojego lokalnego Powiatowego Urzędu do Spraw Orzekania Niepełnosprawności oraz do odnośnego urzędu ZUS (numer telefonu ogólnopolskiej informacji - telefony komórkowe: 801 400 987 i telefony stacjonarne: 22 560 16 00). Będzie Pan również musiał zgromadzić dokumentację medyczną (w tym nie starsze niż miesięczne orzeczenie od lekarza o stanie Pańskiego zdrowia i dokumenty dotyczące choroby), a także informacje nt historii Pańskiego zatrudnienia.

Wszystko to jednak dotyczy jednooczności. Nieco podwyższone ciśnienie w drugim oku nie musi świadczyć o chorobie i samo w sobie nie może stanowić podstawy do ubiegania się o rentę, jednak takie wskaźniki wymagają badań uzupełniających, które definitywnie stwierdzą, czy w oku dzieje się coś niepokojącego.