Powstawanie pieprzyków a możliwe przyczyny

Co sprzyja powstawaniu pieprzyków? Mój syn ma bardzo dużo pieprzyków; na twarzy i całym ciele. Jest w wieku nastoletnim Znaczna ich większość jest płaska. Bardzo ich nie lubi. Ciągle pojawiają się nowe i powiększają się. Myje twarz zwykłym mydłem. Czy jakieś czynniki wpływają na powstawanie tych zmian?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się z dzieckiem do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określic odpowiednie postępowanie.

Ilość znamion zależna jest od genetyki i od ilości promieniowania słonecznego. Najkorzystniej wykonać mapę znamion i badanie wideodermatoskopowe FOTOFINDER i regularnie co rok to powtarzać
Pozdrawiam
Iwona Stajkowsa