Poziom cukru na czczo a usunięcie płata tarczycy

Mam 69 lat, jestem po usunięciu lewego płata tarczycy (od 3 lat przyjmuję Letrox). Problemem jest rosnący poziom cukru na czczo, który rośnie od 5 lat (125 mg/dl) natomiast test obciążenia po 2 godz. zawsze w normie (114 mg/dl). Zalecenie to dieta cukrzycowa i ew. wizytę u diabetologa. Jestem osobą szczupłą, nie jadam tłusto, raczej zdrowo. Dużo spaceruje z psem. Czy powinnam martwić się tym wynikiem, może wykonać jakieś dodatkowe badania?

Piotr Pilarski

Choruje Pan na tzw nieprawidłową glikemię na czczo. Jest to stan przedcukrzycowy, który nie wymaga leczenia a jedynie zdrowego trybu życia aby zmiany się nie pogłębiły. Sugeruję dalej jeść zdrowo i spacerować. Dzięki temu jest szansa, że uchroni się Pani przed cukrzycą.

Pozdrawiam.