Poziom glukozy a dieta

Dzień dobry mój wynik glukozy jest 39mg/dl. czy może być przyczyną to że rok temu byłam na diecie przez 6 m-cy, ale pod kontrolą dietetyka
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, poziom taki wskazuje na hipoglikemie ale jeżeli nie ma Pani żadnych objawów to prosiłbym jedynie o powtórzenie badania z krwi obwodowej. Ewentualnie wykonać badanie OGTT. Pozdrawiam