Poziom glukozy we krwi u 26-latki

Witam, mierzyłam ostatnio poziom glukozy we krwi wyszło 5,02 mmol norma do 5,50 wiem że norma to norma ale jednak martwię się że ten wynik jest dośc wysoki, w listopadzie było 5,10 natomiast na wakacjach 4,78.

Dobry wieczór,

Proszę się nie stresować. Ma Pani prawidłowy poziom glukozy we krwi na czczo. Jeśli w Pani najbliższej rodzinie ktoś choruje na cukrzycę, to należy trochę częściej wykonywać oznaczenie stężenia glukozy we krwi na czczo - wystarczy raz w roku. Stres na pewno nie pomoże, a większe stężenie hormonów stresu może Pani nieco podnieść stężenie glukozy (jest to jak naturalne zjawisko). Proszę cieszyć się życiem i w miarę możliwości wyeliminować stres i zamartwianie się (wiem, jest to niewykonalne :). Naukowo udowodnioną rzeczą jest negatywny wpływ stresu na rozwój wielu chorób w tym właśnie cukrzycy. Na razie, na szczęście ta choroba Pani nie grozi. Proszę dbać o prawidłową masę ciała, zdrową dietę i regularny umiarkowany wysiłek fizyczny, np. spacery min. 3 x w tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz