Co oznacza wynik badania krwi na glukozę 5,37 mmol/l?

Witam serdecznie, Dziś zrobiłam badanie krwi z palca na poziom glukozy. na czczo. Poziom glukozy na czczo wynosił - cytuję - 5, 37 mmol/l. Nie wiem co to znaczy "mmol/l". Podano mi także normy referencyjne, które wynoszą między 3,90 - 5,50. Czyli według tych norm nie powinnam mieć powodu do niepokoju. Tylko nie wiem co oznacza ten powyższy skrót, o który pytam. I czy mając taki poziom cukru mogę jeść jedną drożdżówkę w tygodniu i słodycze o kaloryczności ok. 250 kcal na tydzień. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

skrót - milimole na litr. Pani wynik mieści się w normie - ale w górnej granicy, więc proszę się profilaktycznie kontrolować.

Spożywanie drożdżówki ( nie oblanej lukrem) czy niewielkie ilości słodyczy nie powinny rozregulować Pani gospodarki związanej z glukozą, ale im mniej się ich pojawi tym lepiej.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga