Jak odczytać wynik badania krzywej glukozy i insuliny po doustnym podaniu 75g glukozy?

Witam. Miałam badanie krzywej glukozy i insuliny po doustnym podaniu 75g glukozy. Na czczo glukoza wynosiła 4, 70 mmol/I ( norma 3,90 -5,50), po godzinie Od podania glukozy 7,23 , po 2 godzinach 2,14. Insulina na czczo 10.6, po godzinie od podania glukozy 132,0 a po 2 godzinach 8,9

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli badanie zostało wykonane poprawnie może świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny i np hipoglikemii reaktywnej konieczna wizyta u diabetologa i lub endokrynologa