Poziom HCT a możliwość ciąży

Jestem dziewczyną, 18 letnią, ostatnio odebrałam wyniki badań morfologii i mój wynik Hematokrytu (HCT) wynosi 36,2. Z wyników dowiaduję się, że norma to 37-47. Jednak na różnych portalach czytałam, że dla dziewcząt w moim wieku norma wynosi 36-46. Czy to prawda, czy jednak istnieje możliwość zajścia w ciążę? Ostatnią miesiączkę miałam 3 tygodnie temu, następną mam mieć za 8 dni, jednak wystraszyłam się, że mogłabym być w ciąży.

Witam!
Hematokryt nie ma nic wspólnego z możliwością zajścia w ciążę. Być może pomyliła Pani nazwy z beta-HCG, czyli gonadotropiną. Jest to hormon oznaczany w celu potwierdzenia ciąży.
Hematokryt natomiast mówi o "gęstości" krwi, czyli procencie krwinek w stosunku do objętości krwi. Pani wynik jest blisko dolnej granicy, ale nie niepokojący, zwłaszcza jeśli hemoglobina jest w normie.
W celu wykluczenia ciąży może Pani wykonać test ciążowy, najlepiej w terminie spodziewanej miesiączki (za tydzień).