Poziom hormonów - interpretacja wyników

Witam. Bardzo proszę o interpretację poniższych wyników badania hormonów. Mam 25 lat, od 10 lat borykam się z trądzikiem i łojotokiem. Nie mam dzieci. Czy przyczyna może leżeć w nieprawidłowej gospodarce hormonalnej? Prolaktyna 23,38 Testosteron 59 DHEA-SO4 201,30 TSH 0,9975 FT3 3,25 FT4 1.08
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pani wyniki badań są dobre. Jedynym parametrem odbiegającym od normy jest prolaktyna. Na szczęście poziom hormonu jest nieznacznie podwyższony, co nie objawia się wieloma dolegliwościami i nie zawsze wymaga leczenia.

Łojotok i problemy z cerą są jednymi z objawów hiperprolaktynemii, która zwykle objawia się zaburzeniami miesiączkowania, wyciekiem w brodawek piersiowych i niepłodnością.

W obecnej sytuacji powinna się Pani skontaktować z lekarzem zlecającym badania w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.