Poziom żelaza a obfite miesiączki i zła dieta

Witam czy jesli wynik zelaza(norma 9-30)wynosi 6 czy moze to byc wynik tylko zlej diety i bardzo obfitych miesiaczek czy raczej powazniejszych schorzen?dziekuje za odpowiedz. Marta

Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest powiązanie tych faktów ze sobą. Obfite miesiaczki oi zła dieta to w konsekwencji anemia i niski poziom zelaza. Chodź oczywiscie moga byc tez mniej oczywiste powody