Pozytywne testy ciążowe a brak ciąży według ginekologa

dzien dobry zrobilam 6 testow ciazowych i wszystkie sa pozytywne a ginekolog nie widzi ciazy na usg pomimo pogrubionej wygladajacej na ciazowa macice.......czy moze to byc objaw jakiej choroby? ostatnia miesiaczke mialam 4 stycznia .....

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie testy ciążowe są pozytywne to być może jest jeszcze za wcześnie by było widać ciążę w USG. Sugeruję powtórzyć USG za około 10-14 dni. Jeśli ciąża nie zostanie uwidoczniona wskazane jest poszukiwanie innej przyczyny wzrostu poziomu beta-hCG, np. ciąży pozamacicznej czy torbieli jajnika.