Pozytywny wynik testu ciążowego a powiększona macica

Z mezem staramy sie o drugie dziecko. Zrobilam 2 testy ciazowe i byly pozytywne. Poszlam do lekarza a lekarz powiedzial ze mam tylko macice powiekszona i jak na razie nic nie widzi. Wychodzi ze jestem juz 6 tygodniu ciazy od ostatniej miesiaczki. Jak narazie to tylko bola mnie suki i nie mam innych dolegliwosc. Czy mogl sie test pomylic i nie jestem w ciazy. W pierwiej ciazy od 4 tygodnia mialam objawy bol piersi bialu sluz zmeczenie. Nie wiem co mam myslec.

Witaminy w ciąży

Robert Markowski Ginekologia

Jest mało prawdopodobne aby wynik test był fałszywie dodatni. Z opisu wynika, że była Pani tylko badana ginekologicznie , bez badania USG.
W badaniu USG w 6 tygodniu zwykle jest już widoczny pęcherzyk ciążowy. Proponuje wykonać to badanie.