Pozytywny wynik testu ciążowego po zażyciu Escapelle

Mam takie pytanie,mojej bylej spoznia sie okres lekko ponad tydzien,wiec ze strachu poszlismy wczoraj na USG przez pochwe je lekarz robil i nic nie wykazalo,dla pewnosci poszlismy na badanie krwi ktore wkazuje ten hormon i miala <0,100 ml czyli brak ciazy,a test ciazowy robila 2x i wychodzil pozytywnie...co o tym myslec?pol miesiaca wczesniej zazyla Escapelle...

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie z krwi i badanie USG to badania bardziej dokładne niż domowy test ciążowy. Ciążę można wykluczyć.