Zastosowanie dwóch tabletek Escapelle w odstępie tygodnia

Witam, w tygodniowym odstepnie bylam zmuszona zazyc dwa razy tabletke Escapelle. Pierwszy raz 24.04 (dni plodne, brak wytrysku wewnatrz pochwy) i kolejny raz 1.05 (dni nieplodne, wytrysk wewnatrz pochwy). Po kilku dniach dostalam spodziewanego okresu, wykonalam test ciazowy (negatywny). Jednak wciaz sie obawiam, ze druga tabletka mogla nie zadzialac tak jak powinna. Czy jej skutecznosc moze byc powaznie zmniejszona, przez zazycie pierwszej tydzien wczesniej?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, ale ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest znacznie wyższe. Proszę zgłosić się do ginekologa i wykonać USG w celu oceny endometrium macicy.

Escapelle można przyjmować nie częściej niż raz w miesiącu,częste branie moze doprowadzić do zaburzenia cyklu miesiaczkowego