Praca w policji przy wadzie wzroku

Witam Mam wadę wzorku 5 oraz 5,5 dioptrii. Czy w związku z tym mam szansę przejść komisje lekarską ubiegając się o pracę w policji? Chodzę 15 lat w soczewkach. Słyszałam opinie, że tak ale z zastrzeżeniem że nie do każdego rodzaju służby. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Magdalena StusiĹska

Opinię o dopuszczeniu do zawodu wystawia lekarz medycyny pracy- najlepiej skonsultować się więc w przychodni medycyny pracy. Wada wzroku rzeczywiście dyskwalifikuje z niektórych zawodów.