Praca zawodowa a ZZSK

U mojego meza zdiagnozowali 3 miesiace temu jedna z chorób reumatycznych ktory nazywa sie Zzsk . Czy ta choroba prowadzi do totalnego inwalidztwa czy ta choroba jest niebezpieczna dla mnie gdybym była w ciąży ?jakie sa zalecenia medyczne oporocz leków zeby długo mógł cieszyć sie zdrowiem ( jesli wogole sa ) moj maź ma 37 lat bardzo sie boje o jego przyszłość gdyż wykonuje prace fizyczna czy musi zmienic prace ?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od rodzaju ZZSK, proponuję udać się do reumatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. W leczeniu konieczne jest stosowanie metod farmakologicznych a także niefarmakologicznych jak np. spanie na twardym podłożu z niewielką poduszką pod głową oraz modyfikacja warunków pracy, niepalenie papierosów oraz odpowiednia fizjoterapia.