Prawdopodobieństwo ciąży po zmianie schematu przyjmowania tabletek

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne od kilku lat. Byłam teraz na wakacjach w Meksyku i przedłużyłam zażywanie tabletek o 14 (tzn. nie zrobiłam przerwy). Przerwę zrobiłam teraz, 3 dni temu i czekam na krwawienie miesięczne. Niestety uprawiałam wczoraj seks z narzeczonym, który skończył we mnie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę, jeśli nie brałam tabletek według schematu 21 tabl+7 dni przerwy tylko 21 tabl+14 tabl+7 dni przerwy? 3 godziny temu chyba dostałam okres - założyłam tampon. Z narzeczonym współżyłam 11 godzin temu. Od 3 dni nie biorę tabletek. Jeśli dostałam okres, tzn. że na 100% nie jestem w ciąży? A jeśli jest to tylko plamienie? Czy powinnam zażyć tabletkę 'po'? Bardzo proszę o szybką odpowiedź! Nie mogę zajść teraz w ciążę ze względu na przyjmowane leki teratogenne podczas podroży (L***)! Z góry dziękuję za szybką odpowiedź! Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
W opisanej sytuacji wiele, żeby nie powiedzieć - wszystko, zależy od dalszego Pani postępowania. Jeżeli zdecyduje się Pani na rozpoczęcie nowego opakowania nie później niż w 8 dniu przerwy (przerwa będzie trwała zalecane przez producenta 7 dni) to ryzyko ciąży będzie równe regularnemu przyjmowaniu tabletek. Jeśli zdecyduje się Pani na odstawienie preparatu, będzie musiała Pani brać pod uwagę ryzyko ciąży.
W opisanej sytuacji nie ma wskazań do przyjmowania tabletki alarmowej.
Opisywane plamienie jest miesiączką, a właściwie krwawieniem z odstawienia. Samo krwawienie nie wyklucza ciąży. Jeżeli ma Pani obawy, może Pani wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu.
Pozdrawiam!