Prawdopodobieństwo ciąży podczas stosowania Depo-Proveny

Witam, od od 8 miesiecy przyjmuje zastrzyki antykoncepcyjne przez okolo 6 miesiecy mialam plamienia od dluzszego czasu nic, zaczal mnie bolec brzuch dziwne mdlosci jestem po dwoch ciazach i moje pytanie czy mozliwe jest abym zaszla w ciaze przy stosowaniu depo-proveny ?? prosze o mozliwa szybka odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie ryzyko ciąży istnieje, choć jest znikome. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.