Prawdopodobieństwo ciąży przy opóźnionej miesiączce

witam . mam pytanie ? czy moge być w ciąży ? mam 30 lat , i kochalismy się bez zabezpieczen 5 razy , okres powinnam miec 30 listopada niedostałam , do tej pory a dzis jest juz 8 grudzien , mam pcos , wczesniej brałam luteine na wywołanie pare razy / test ciążowy negatywny miałam dziwne małe plamienie , czy jest mozliwosc ze jestem w ciąży ? lekarz twierdził ze moge zajsc w ciąze , ale wczesnej niezachodzilam przez pcos .

Witam serdecznie. W takiej sytuacji i na podstawie przedstawionych faktów brak menstruacji wywołany ciążą jak i wahaniami hormonalnymi związanym z PCOS jest możliwy. Nie jestem w stanie wykluczyć ani potwierdzić obu ewentualnych przyczyn. Sugerowałabym wykonanie testu ciążowego.