Prawdopodobieństwo cukrzycy u 54-letniej kobiety

Nigdy nie leczyłam się na cukrzycę, ale ostatnie pomiary cukru zszokowały mnie np. dzisiejszy wynik po posiłku 505, po paru godzinach pracy fizycznej 230, parę dni temu poziom cukru wynosił 480, potem po pracy 350. Od dłuższego czasu cierpię na otyłość (nasilającą się w ostatnim czasie wraz z nadejściem menopauzy), nadciśnienie tętnicze, mam 54 lata, ostatnio zauważyłam wypadanie włosów i brązowe przebarwienia w okolicach pachwin mimo leczenia nie ustępujące. Czy ma to związek z cukrzycą?
KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Bezdech

Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam,

Proszę skonsultować się z lekarzem diabetologiem i wdrożyć leczenie, wskazana jest również dieta obniżająca masę ciała uwzględniajaca cukrzycę i nadciśnienie.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam !
To co pani opisała może być początkiem cukrzycy, zwłaszcza ,że jest to choroba współgrająca z otyłością. Natomiast proszę pójść do lekarza, który panią prowadzi np. lekarza pierwszego kontaktu aby skierował panią na dodatkowe badania w tym kierunku cukrzycy. Przebarwienia mogą ale nie muszą być z tym związane. Proszę zrobić też badania w kierunku chorób tarczycy. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty