Zapytaj lekarza

1 , 0 3 2 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy gwałtowna senność po zjedzeniu cukru jest oznaką cukrzycy?

Witam. W mojej rodzinie na cukrzycę choruje mama i babcia. Ja pochłaniam dużą ilość cukru. Ostatnio przeszłam na dietę i ograniczyłam spożywanie słodyczy. Spostrzegłam, że jak zjem coś, co ma bardzo dużą zawartość cukru, robi mi się gwałtownie słabo i dopada mnie senność. Muszę wstać z krzesła i pochodzić, bo zasnę. Przeraziło mnie to. Jak zjem za duży posiłek, robię się senna. Oprócz tego mam częste grzybice, szczególnie po antybiotykach, oraz nawracające zapalenie pęcherza. Cukier badam co rok i wychodzi w normie.

KOBIETA ponad rok temu

Najlepszy lekarz dla osoby chorej na cukrzycę

Podejrzewasz lub wiesz, że cierpisz na cukrzycę? Czy wiesz, do kogo masz się udać? Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaki lekarz jest najlepszy dla diabetyka.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Proszę pamiętać, że cukrzyca to choroba diagnozowana poprzez proste badanie, jakim jest poziom glikemii. Nie ma takiej możliwości, by przy dobrym poziomie glukozy we krwi być cukrzykiem. Jeśli jednak badanie coroczne nie jest dla Pani wystarczająco częste, proszę wykonywać je częściej - na przykład raz na pół roku.

Jeżeli chodzi o Pani objawy, to również nie są one specyficzne dla cukrzycy. Polecamy Pani artykuł http://portal.abczdrowie.pl/objawy-cukrzycy-0, gdzie może Pani zapoznać się z podstawowymi objawami cukrzycy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy