Prawdopodobieństwo zarażenia wirusem HIV poprzez korzystanie z tych samych sztućców

Witam Moje pytanie: Czy jest mozliwosc zarazenia sie wirusem hiv od osoby zarazonej w sposob taki: Podczas spożywania posiłku osoba zakazona użyła tych samych sztućców co osoba zdrowa (przy czym osoba zdrowa nie widziala tego i ponownie jadla swoj posiłek tymi sztuccami spozywajac go). A) Osoba chora miala rane w jamie ustnej a osoba zdrowa również. B) osoba chora miala rane w jamie istmej a osoba zdrowa nie. Dziękuję to bardzo istotne dla mnie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli dojdzie do kontaktu krwi osoby zakażonej z krwią osoby zdrowej, może dojść do transmisji wirusa i zakażenia.