Prawidłowa diagnoza?

Oto wyniki krwi mojego 5-miesięcznego synka: WBC 8,9, RBC 5,23, HGB 12,3, HCT 37,1, MCV -70,9, MCH -23,5, MCHC 33,2, PLT 336, LYMPH% +70,4, LYMPH# +6,3, RDW-CV 12,0, PDW 11,3, MPV 9,5, P-LCR 21,6, posiewowe 12%, eorytofile (czy coś takiego) 7%, monocyty 1%, limfocyty 80%. Z tych badań lekarka stwierdziła, że synek ma niedobór żelaza (MCV i MCH ujemne) i przepisała mu żelazo, oraz że ma uczulenie na białko mleka krowiego (że za dużo tych eorytofile czy jakoś tak 7%) i kazała przejść na mleko hypoalergiczne. Czy ta diagnoza jest trafna? I czy naprawdę powinnam zmienić mu mleko? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ. Dodam tylko, że synek ma wrodzoną wadę serca VSD.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Na podstawie podanych przez Panią wyników można rozpoznać niedokrwistość mikrocytarną niedobarwliwą (niski poziom MCH i MCH). Wielkość krwinki wg zamieszczonych przez Panią wyników, jest obniżona. Przyczyną tego radzaju niedokrwistości jest niedobór żelaza, stąd decyzja lekarza o suplementacji żelazem u Pani syna. Mleko hypoalergiczne jest wskazane w alergiach pokarmowych, najprawdopodobniej po jego zastosowaniu, zaobserwuje Pani poprawę stanu dziecka.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty