Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowa waga przy wzroście 179 cm

Mam 179 cm wzrostu i ważę w zaokrągleniu 60 kg. Chciałabym jakoś dość szybko schudnąć, tak 7-8 kg. Błagam dajcie mi jakąś dietę!
ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 18 i odpowiada wartości 25 centyla na siatkach centylowych, od której zaczyna się ,,szczupłość''. Twoja masa ciała jest w normie, więc nie odchudzaj się pod żadnym pozorem, ponieważ jeśli schudniesz 7-8 kg będziesz mieć niedowagę, a to może niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. Na pewno wyglądasz pięknie. Dopiero się rozwijasz i Twój organizm jest szczególnie wrażliwy na niedobory pokarmowe, potrzebuje zwiększonych ilości składników odżywczych, by sprostać tym wszystkim przemianom.

W tym artykule przeczytasz o zgubnych skutkach nadmiernego odchudzania i niedoboru masy ciała: http://portal.abczdrowie.pl/zgubne-skutki-anoreksji

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy