Prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego i zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych

witam, mam dolegliwości od dłuższego czasu, które ostatnio bardzo się nasiliły, tzn. w nocy zasypiam na boku i budzę się w nocy w pozycji na plecach z ogromnym bólem w okolicy lędźwiowej, ciężko jest mi się przekręcić na bok i tak kilka razy w nocy. Wynik RTG: prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego, zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomach L4/5 i L5/S1, jednoznacznych cech zwężenia tarcz międzykręgowych nie widać. Proszę o interpretację wyniku, dziękuje.

Badanie rtg jest badaniem ogólnym ukazującym strukturę kości i ich wzajemne położenie. Aby ocenić całość struktur budujących oś strukturalno-czynnościową jaką jest kręgosłup należy wykonać MRI.
Każdy wynik badania interpretuje się w kontekście objawów klinicznych i badania przedmiotowego. Proszę udać się na konsultację do ortopedy lub neurologa.