Wysokość trzonów i przestrzeni międzykręgowych kręgosłupa L-S zachowana

Witam! 3 tygodnie temu po nagłym ruchu zaczął boleć kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Ból promieniował przez prawy pośladek aż do stopy. Po 2 wizytach u fizjoterapeuty ból się zmniejszył, od czasu do czasu boli biodro czy podudzie z tylnej strony. Wynik zrobionego w tym tygodniu zdjęcia RTG: Wysokość trzonów i przestrzeni międzykręgowych kręgosłupa L-S zachowana. Proszę o komentarz.

Badanie rtg jest badaniem bardzo ogólnym niewiele mówiącym o strukturach budujących oś czynnościowo anatomiczną jaką jest kręgosłup.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.