Prawostronne zwężenie tarczy międzykręgowej L3 - L4

Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację opisu zdjęcia; " Ograniczenie lordozy w odcinku L5 lub Ls ( nie mogę odczytać). Prawostronne zwężenie tarczy międzykręgowej L3 - L4. Czy w związku z tym opisem mogą występować objawy typu: rwący ból nóg, ból pleców nad pośladkami, ból bioder, okropny ból pod prawą łopatka promieniujący do kręgosłupa ale głównie wtedy gdy długo trzymam ręce przed sobą np. coś krojąc? Pozdrawiam Katarzyna 41 lat

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objawy bólu nad pośladkami, bioder mogą być spowodowane powyższymi zmianami. Natomiast ból nad łopatką jest raczej spowodowany inna przyczyną, np. zmianami kręgosłupa w wyższym odcinku kręgosłupa. Pozdrawiam.