Zwężenie tarczy międzykręgowej oraz zmiany przeciążeniowe kręgosłupa

odebrałam zdjęcie wraz z opisem mam zwężenie tarczy międzykręgowej oraz zmiany przeciążeniowe na poziomie l5-s1 i niewielki kręgozmyk tylny na poziomie l5-s1 i drugi opis zwężenie lardozy szyjnej w odcinku szyjnym kręgosłupa z wyrażnym tyłowygiściem na poziomie c3- do c6 wciąż bardzo żle się czuję i neurolog nic mi niepomaga
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany wskazują na zmiany o charakterze przeciążeniowym oraz zwyrodnieniowym szyjnego oraz lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. W przypadku braku poprawy po leczeniu neurologicznym warto udać się na konsultację do specjalisty neurochirurga. Lekarz po zbadaniu oraz ocenie wyników badań dodatkowych zadecyduje o konieczności leczenia operacyjnego.