problem

Witam Mam 45 lat,zwiazalam sie ze starszym czlowiekiem o 12 lat.Jest pochodzenia niemieckiego.Narazie ucze sie jezyka,wiec komunikacja z nim jest slaba. Zauwazylam,ze ma problemy ze wzwodem,czyli mysle,ze jest impotentem.Jednak nie wiem czy dochodzi u niego do wytrysku nasienia.Strasznie boje sie juz ciazy a lekarze nie chca mi w tym wieku przepisac tabl.Natomiast na spirale jestem uczulona.Prosze o odpowiedz. co zrobic??

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Zaburzenia erekcji zwykle uniemożliwiają odbycie stosunku zakończonego wytryskiem nasienia, jednak często zdarza się, że inne formy stymulacji seksualnej mogą doprowadzić do ejakulacji. Gdyby Pani partner poddał się skutecznemu leczeniu i odzyskał sprawność erekcyjną, prawdopodobnie będzie miał również prawidłowy wytrysk. Odpowiadając na pytanie dotyczące antykoncepcji, proponuję wizytę u ginekologa, który oceni, czy rzeczywiście istnieją u Pani przeciwwskazania do stosowania hormonalnych leków antykoncepcyjnych a do czasu uzyskania opinii ginekologicznej możecie Państwo stosować prezerwatywy.