Problem nieregularnej miesiączki u 27-latki

Witam, Mam 27 lat od samego początku borykam się z problemem nieregularnej miesiączki z reguły były co 3 miesiące, gdy brałam luteinę było ok. Mój ginekolog zlecił mi ostatnio badania hormonalne wykonane w 21dc.-do badań odłożyłam luteinę i ostatnie 4 miesiączki pojawiały się w ok.15dc. W końcu udało mi się zrobić badania w 21dc. Wyniki: estradiol 292,40 pg/ml, progesteron 1,13 ng/ml, prolaktyna 49,34 ng/ml. Wyniki mnie zaniepokoiły, od półtora roku staramy się o dziecko.Proszę o interpretację.

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm obowiazujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. prosze koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania .