Problem z bólami kostek i stawu skokowego
Witam. Moj problem dotyczy bolu kostki, stawu skokowego. Bol promieniuje w gore nogi. Boli od ponad roku, bylam juz u roznych lekarzy i zaden nie moze znalezc przyczyny bolu. Robilam badania na bolerioze, przeswietlenie, chodzilam nawet na laser i ultradzwieki. Bol nie ustepuje. Lekarze twierdza, ze na zdjeciu rtg noga wyglada na zdrowa. Dodam, ze jestem 20letnia kobieta. Nie potrafie znalezc przyczyny. Bol nasila sie w nocy, kiedy leze, siedze. Potrafie sie nawet przez to budzic. Pomocy.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
proponuje udać się do lekarza reumatologa. po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie
Na wszelki wypadek dobrze byłoby zweryfikować ewentualne zmiany degeneracyjne w obrębie wewnętrznych partii stawów wchodzących w skład stawu skokowego. Bywają uszkodzenia, które są widoczne dopiero na rezonansie magnetycznym. Jednakże tego typu zmiany (stan zapalny) powinien również wyjść w badaniu krwi. W między czasie należy powoli ale skutecznie rozćwiczać mięśnie łydki (zwłaszcza głębokie) za pomocą ćwiczeń np. na piłce.
FIlm instruktażowy
https://www.youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE
Proszę ćwiczyć 2-3x dziennie. Rezultat nie pojawi się od razu, ale po kilku dniach powinna być poprawa. Do tego czasu proszę nie skakać, nie biegać, można chodzić, ale powoli.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki