Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z erekcją u młodego, 19-letniego mężczyzny

Dzień dobry. Próbowałem z moją dziewczyną uprawiać seks, ale mam problem z erekcją. Nie staję się on do końca twardy itd, wietczeje. Ja nie wiem co mam o tym myśleć, jakies leki czy coś bo to straszny problem. Ja się denerwuje też ale bardzo chciałbym to z Nią zrobić. Nie wiem czemu mam blokadę. Strasznię się denerwuje i nie wiem co poradzić. Wiele razy mi staje ale po prostu podczas prób zawsze słabnie. Co robić?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Wygląd a seks

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice
35 poziom zaufania

Czy ma Pan pełną erekcję podczas masturbacji? Czy pojawiają się samoistne wzwody poranne?
Odpowiedzi na powyższe pytania mogą różnicować organiczną i psychogenną etiologię problemów z erekcją. Jeśli problem dotyczy tylko sytuacji kiedy próbuje Pan uprawiać seks z dziewczyną, to pojawia się jeszcze inne pytanie: Czy tylko z tą dziewczyną tak jest, czy z innymi też?
W Pana wieku przyczyną są najczęściej blokady psychiczne typu lęk, obawa (czasem związana z tym, że można sobie nie poradzić, nie spełnić się w roli męskiej; czasem na przykład z tym, że partnerka jest dla mężczyzny za bardzo atrakcyjna i to go stresuje). Przyczyn może być bardzo dużo.
Jeśli to tylko stres, proszę poszukać sposobu na rozluźnienie. Pomocna może być dłuższa gra wstępna, masaż a także rozmowa na temat stresu z partnerką (lepiej, żeby wiedziała, że to przez napięcie psychiczne, a nie snuła jakieś fantazję, że może jest zbyt mało atrakcyjna). Jeśli jednak problem będzie się powtarzał zachęcam do wizyty u specjalisty seksuologa.

M.Żak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy