Problem z lękiem przed lataniem samolotem

Witam. Mam problem związany z lękiem/stresem przed lataniem samolotem. Do tej pory radziłem sobie w taki sposób, że 2 dni przed lotem specjalnie nie spałem w ogóle i dochodziły do tego spore dawki alkoholu przed samym wejściem do samolotu. Zawsze jakoś udawało się przespać te 3-6 godzin lotu. Jednak zawsze były to loty na wakacje gdzie mogłem sobie pozwolić na alkohol. Za miesiąc czeka mnie 12 godzinny lot na przy którym alkohol absolutnie nie wchodzi w gre. Mam pytanie czy są jakieś leki, które faktycznie działają uspokajająco/usypiająco ?? Do jakiego lekarza udać się z takim problemem? Kiedyś przed lotem próbowałem jakiegoś ziołowego leku uspokajającego jednak działanie było zerowe. Strach przed lataniem mam ogromny dosłownie mnie paraliżuje sama myśl lotu na trzeźwo.

Dzień dobry,
Doradzałabym udanie się z problemem do psychiatry i są takie leki na receptę, które naprawdę uspokajają i po których się śpi. Polecam również krótkoterminową terapię/wsparcie psychologa psychoterapeuty pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Cierpi Pan na fobię przed lataniem samolotami a to podejście terapeutyczne jest najskuteczniejsze w przypadku fobii. Sądzę, że to nawet lepsze rozwiązanie niż leki i dające trwałe efekty. Mam nadzieję, że będzie to pierwszy w życiu Pana lot bez lęku.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/