Problem z obracaniem się dziecka na plecy

Moje dziecko ma 6 miesięcy. Jednak nie odwraca się z pleców na brzuch ani z brzucha na plecy, nie obraca się wokół własnej osi. Czy świadczy to jakiś zaburzeniach? Dodam, że dziecko urodzone w 41 tygodniu, naturalnie, bez powikłań, 10 punktów w skali Apgar. Waga urodzeniowa 2920. Obecnie mierzy 66 cm i waży 8100 gramów. Karmione piersią. Neurolog stwierdził, że w tym zakresie wszystko w porządku. A ja i tak się martwię. Synek położony na kocu w pozycji na brzuchu anie drgnie. Proszę o radę.

w tym wieku powinien już kulać sie , jeśli tego nie robi tzn. że ma jakiś problem z napięciem mięśni, konieczne jest zbadanie przez specjaliste od rozwoju niemowląt i odpowiednia stymulacja rozwoju. ćwiczenia są łatwe do wykonywania przez rodzica po odpowiednim instruktarzu.