Problem z opryszczką wargową a wirus w szyjce macicy

Witam, od dziecka mam problem z opryszczka wargowa a dzisiaj po odebraniu wynikow okazalo sie ze moja kobieta ma tego wirusa, tylko w szyjce macicy. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze to ja ja zaraziłem. U siebie nigdy nie zauwazylem objawow na narzadach plciowych

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Są to dwa inne typy wirusa. W opisanej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo innego mechanizmu zarażenia lub występowania utajonej infekcji w przeszłości.