Konsekwencje opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw – stosowanie maści o działaniu miejscowym powinno być mniej szkodliwe dla ciąży niż nieleczona opryszczka wargowa. Dodatkowo przez pierwsze dni po zapłodnieniu do około 2. tygodnia (do czasu zagnieżdżenia w macicy) zarodkowi nie szkodzą czynniki zewnętrzne, w tym to, co spożywa czy zażywa kobieta.

Chorobę, zwaną potocznie „zimnem” czy febrą, wywołuje wirus HSV1 i jest wysoce zaraźliwy – ponowne zachorowanie podczas ciąży nie jest groźne dla rozwijającego się płodu, ale należy pamiętać o tym, żeby unikać łatwo dostępnych leków przeciwwirusowych (o leczeniu decyduje wyłącznie lekarz). Zamiast tego proszę pamiętać o wzbogaceniu diety w witaminę C i cynk, zwłaszcza jeśli opryszczka ma charakter nawrotowy. Więcej sposobów na złagodzenie przebiegu infekcji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-opryszczke.

Natomiast o wirusie opryszczki może Pani przeczytać w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-wirusa-opryszczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty