Problem z poruszaniem szyją po gwałtownym skręcie głowy

W nocy podczas snu skrecilam bardzo gwaltownie glowa,obudzilam sie odrazu i uslyszalam jak cos przeskoczylo w szyi. Od tego momentu nie moge ruszyc nia w prawo bo bardzo boli,podobnie w gore i dol.co zrobic by przeszlo?czy musze isc do lekarza czy nie koniecznie?

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej przyczyna jest naciagnięcie więzadeł. Dla pewnosci warto jednak zglosic sie do lekarza celem wykonania rtg tej okolicy.

Pozdrawiam.