Problem z rzepką kolana a więzadło krzyżowe przednie

W poniedziałek kilka razy niefizjologicznie "spadała" mi rzepka kolana lewego, smarowałam altacetem okładałam lodem, ale niestety chodziłam do pracy. Stąpałam na wyprostowanej nodze. W tym kolanie nie mam od 8 lat więzadła krzyżowego przedniego. W piątek, po dłuższym chodzeniu pojawił się silny ból oraz zaczerwienienie średnica ok. 4cm poniżej bolącego kolana. Stosuję Dip Rilif miejscowo oraz Opokan, leżę, noga wyprostowana, całkowicie odciążona. Chciałabym w poniedziałek iść do pracy.

Szanowna Pani,
Sam fakt funkcjonowania od 8 lat bez więzadła krzyżowego przedniego działa destrukcyjnie na staw kolanowy i prowadzi do choroby zwyrodnieniowej. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu