Problem z szerokim otwieraniem ust

Witam, mam problem z szerokim otwieraniem buzi. Nie jestem w stanie normalnie wlozyc szczoteczki do zębów. Przy ósemce z lewej strony czuje twardy punkt jakby kosc policzkowa i z dnia na dzien coraz bardziej puchnie. Od tego zaczelo mnie bolec z lewej strony gardlo przy polykaniu sliny.

Dzień dobry, objawy, które Pani opisuje często są związane ze stanem zapalnym tkanki otaczającej wyżynającą się ósemkę. Nawet jeżeli widać już cały ząb, często jest za mało miejsca na wytworzenie się dobrych warunków dziąsłowych. Musi Pani koniecznie udać się do dyżurującego stomatologa. To może byc ropny stan zapalny.