Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z utrzymaniem erekcji a picie kawy i palenie papierosów

Dzień dobry Mam problem z utrzymaniem erekcji. Podczas penetracji poprostu penis opada muszę czekać jakiś czas żeby nastąpiła ponownie.Czy to może od picia kawy akoholu nie pije ale pale papierosy tylko przed tem tego nie miałem.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Niezdrowy tryb życia - nieregularny sen, używki, zła dieta itp. - mogą istotnie negatywnie wpływać na życie seksualne. Szczególnie dotyczy to palenia papierosów, które prowadzi do zwężania się naczyń krwionośnych - również tych doprowadzających krew do prącia. Badania pokazują, że po 20 latach palenia papierosów, zaburzenia erekcji są wręcz "gwarantowane". Zerwanie z nałogiem i ogólna zmiana trybu życia może przynieść poprawę, zaburzeń erekcji nie można jednak bagatelizować i należy skonsultować się z lekarzem seksuologiem. Może to nawet uratować zdrowie i życie. Wielu pacjentów zauważa, że zaburzenia erekcji na kilka la wcześniej zwiastowały np. zbliżający się zawał serca.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Papierosy wpływają zdecydowanie niekorzystnie na erekcję, kawa też, ale zwykle dopiero w dużej ilości.
Proponuję wizytę u lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy