Niepełna erekcja a palenie i stres

Problemy mojego chłopaka zaczely sie 3 lata temu. co raz czestsze problemy z erekcja, niepelna lub chwilowa erakcja. 1,5 roku temu byl u seksuologa ktory stwierdzil ze to przez palenie stresujaca prace lub partnerka nie pociaga a jest za mlody (teraz 28 lat) na leczenie tabletkami. Problem sie pogarsza. Prosze o diagnoze i opisanie metod leczenia

Dzień dobry!

Zdecydowanie palenie papierosów, zła dieta, przewlekły stres, nieporozumienia w związku i w życiu seksualnym, przemęczenie negatywnie wpływają na sprawność seksualną. Elementem leczenia jest praca nad tymi wszystkimi elementami tzn. bezwzględnie rzucenie palenia, wysypianie się, wprowadzenie aktywności fizycznej oraz relaksu, zdrowa dieta i ogólnie regularny, higieniczny tryb życia.

Pomocna w tym poszukiwaniu życiowego balansu może być psychoterapia. Jest także miejscem, gdzie można rozwiązywać psychogenne przyczyny zaburzeń erekcji - np. nazbyt zadaniowe nastawienie do seksu, stany depresyjne, samoocena, nieporozumienia w relacji itp.

Zawsze należy jednak także przeprowadzić komplet badań diagnostycznych, aby wykluczyć inne przyczyny zaburzeń erekcji, np. hormonalne, naczyniowe, urologiczne itp. W każdym wieku jest możliwe leczenie farmakologiczne (także u mężczyzn 20-30 letnich).

Mężczyzna powinien wybrać się do doświadczonego lekarza seksuologa oraz psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

W oparciu o informacje podane w Pani poście trudno o jakąś wiążącą diagnozę. Na pewno też nie da się przedstawić metod leczenia. Skoro jednak seksuolog zasugerował, że przyczyną może być palenie, stresująca praca lub brak pociągu do partnerki, warto, by się tym potencjalnym przyczynom przyjrzeć - najlepiej w trakcie konsultacji seksuologicznej we dwoje.

Pozdrawiam.