Problem z wynikami cukru w 25 tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem kobietą w 25 tygodniu ciąży. Od drugiego miesiaca pod obserwacją diabetologa ze względu na wahania cukru na czczo. Przy przedostatniej wizycie (15.05) pani doktor powiedziała, że jeśli cukier nie będzie w normie (70-90), to trzeba będzie podawać insulinę na noc. Zacisnęłam pasa i utrzymuje się poniżej 90. Przy ostatniej wizycie (05.06) pani doktor stwierdziła, że dalej mierzymy cukier i sprawdzamy poziom (mam glukometr i sprawdzam cukier przynajmniej 4 razy dziennie) oraz zapytała czy w badaniach moczu wyszła glukoza lub ciała ketonowe. Powiedziałam, że nie, bo byłam pewna, że tak jest. Kiedy wróciłam do domu, okazało się, że jednak pokazały się ciała ketonowe (60 mg/dl). Przez całą ciążę nie wykryto ciał ketonowych, poza badaniem w lutym i teraz w maju, na tym samym poziomie. Poza tym cukry są w normie. Mocz i krew miałam robiony 16.05, w tym czasie kiedy jeszcze cukier poranny był powyżej normy (przekraczał 100). Od tamtego czasu zmieniłam dietę i spadł. Moje pytanie jest następujące, czy koniecznie od razu mam jechać na wizytę czy mogę poczekać do wyznaczonej następnej? Kolejne badania moczu i krwi mam 18.06, wyniki, wraz z wizytą u ginekologa 27.06. Panią diabetolog mam na 26.06, ale postaram się przesunąć na dzień później żeby mieć u niej wyniki. Dodam, że ginekolog sprawdzał wyniki i powiedział, że poza obniżonym TSH wszystko jest ok, a że i TSH na tym etapie ciąży jest w normalne. Mam wole guzowate na tarczycy. Błagam o radę, bo zaczynam panikować i nie wiem czy mogę poczekać do następnej wizyty i kolejnych badań krwi i moczu. Serdecznie pozdrawiam, Katarzyna

Proszę kupić paski - KetoDiastix i nasikać (tak po prostu) na nie rano (pierwszy mocz rano). Jeżeli zmienią kolor - są ketony. Jeżeli są ketony - bezpośrednio przed snem dodatkowa kanapka. Nawet kosztem porannych cukrów Proszę zapisywać, czy i jakie są ketony i z tą wiedzą pójść do diabetologa. Jeżeli będą ujemne, spokojnie w swoim terminie. Jeżeli kanapka poprawi ketony (powinna), a zepsuje cukry (nie powinna), to wcześniejsza wizyta u diabetologa.