Problem z wypróżnieniem u dziecka

Moja córka ma problem z wypróznianiem się. tzn raz ma kał rzadszy a przez ostatnie dni robi bardzo mało (co jej sie nie zdarzało) . Jednym słowem raz ma biegunkę a raz zatwardzenie ( ale wszystko w małym stopniu ) Jest to bardzo dla niej uczazliwe. Po zatym ma wzdęcia. Nie zbyt dobrze sie odzywiala i ostatnio zaniedbała sport. Czy to moze byc wina tego ? Czy to moze być nadwrazliwosc jelita , teraz nie je produktów mlecznych, bo byc moze to one jej przeszkadzają .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być wynikiem niewłaściwej diety, Proszę spróbować wprowadzić dietę lekkostrawną oraz zadbać o regularność posiłków.. Jeśli zmiana diety nie przyniesie spodziewanych rezultatów to konieczna będzie wizyta u specjalisty pediatry, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.