Problem ze wzwodem a stres i masturbacja

Witam!Mam pewien poważny i dość upokarzający problem...:(.Mianowicie nie miałem wcześniej kobiety i wczoraj przy bliskości z jedną miałem problem ze wzwodem i nie chce poprawnie stać i być twardy tak jak powinien albo jak już się uniesie to jest z jakieś 5-10 min seksu lub kilka posuwów i opada nawet jeśli jest w środku...i bardzo mnie to stresuje i boje sie,że przy kolejnym zbliżeniu bedzie jeszcze gorzej...odczuwałem duży stres wtedy czy to moze byc przyczyna?Czesto sie tez masturbuje.

Dzień dobry!

Większość ludzi przeżywa takie i podobne trudności w początkach życia seksualnego. Na podstawie pierwszych kilku zbliżeń i nieregularnego współżycia, trudno mówić o jakichkolwiek zaburzeniach - bo są one niemal naturalne. Przyczyną zazwyczaj jest właśnie stres, lęk zadaniowy, niepewność siebie, kompleksy, przewidywanie niepowodzenia.

Pozdrawiam!