Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem ze wzwodem - czy przyczyną może być palenie papierosów?

Od pewnego czasu mam problemy ze wzwodem. Przy mojej dziewczynie jestem podniecony, ale członek po prostu nie zawsze chce stać. Odżywiam się normalnie, lecz palę papiersy, ok. 8 dziennie. Czy to może mieć aż tak ogromny wpływ na mój problem? Gdzie i kto może mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Istotnie, nałogowe palenie tytoniu może być czynnikiem utrudniającym osiągnięcie lub osłabienie wzwodu. Innymi przyczynami zaburzenia jest stres, przemęczenie, ogólne osłabienie oraz narastająca właśnie obawa o powodzenie zbliżenia.
Zalecam ograniczenie nałogu oraz dbałość o właściwą atmosferę współżycia i stabilizację życia osobistego.
Jeżeli jednak objawy nie ustąpią samoistnie, konieczna będzie konsultacja ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy